HV732HTTE1503D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HV732HTTE1503D
Description:
RES 150K OHM 0.5% 1/2W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 150 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W