HV732HTTE2433F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HV732HTTE2433F
Description:
RES 243K OHM 1% 1/2W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 243 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W