HV733ARTTE6983D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HV733ARTTE6983D
Description:
RES 698K OHM 0.5% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Ratings -
Resistance 698 kOhms
Power (Watts) 1W