KGL31UR71C473KT
KYOCERA AVX
Product No:
KGL31UR71C473KT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0612
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.047 µF