KGM05DS60G226MH
KYOCERA AVX
Product No:
KGM05DS60G226MH
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 22UF 4V X6S 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X6S
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CM
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF