KGM15ACG2A101MT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM15ACG2A101MT
Description:
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 pF