KGM15AV51A473ZT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM15AV51A473ZT
Description:
CAP CER 0.047UF 10V Y5V 0603
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.047 µF