KGM15BR51A475KT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM15BR51A475KT
Description:
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
Series CM
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF