Home / RF Antennas / PAR86518H-FNF
minImg
PAR86518H-FNF
TE Connectivity Laird
Product No:
PAR86518H-FNF
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 910MHZ PANEL N FEM CHASS
User Guide
Frequency Range 865MHz ~ 956MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection IP67
Termination N Type Female
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 1.320" (33.53mm)
Product Status Active
RF Family/Standard -
VSWR 1.5
Antenna Type Panel
Series -
Frequency (Center/Band) 910MHz
Power - Max 3 W
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain 8.5dBic
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)