PBLH-18R0/500SD
Tecate Group
Product No:
PBLH-18R0/500SD
Description:
SCAP,PBLH-166/54
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 2.795" (71.00mm)
Tolerance -
Termination -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 18 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 18.504" L x 6.535" W (470.00mm x 166.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7mOhm
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 65°C
Mfr Tecate Group
Capacitance 500 F