PC2415NM36
TE Connectivity Laird
Product No:
PC2415NM36
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 2.4GHZ YAGI BRKT MT 36"
User Guide
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination N Type Male
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 24.921" (633.00mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 1.5
Antenna Type Yagi
Series -
Frequency (Center/Band) 2.4GHz
Power - Max 50 W
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features Cable - 914mm
Package Bulk
Gain 13.9dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)