Home / RF Antennas / PC2415RBN240P
minImg
PC2415RBN240P
TE Connectivity Laird
Product No:
PC2415RBN240P
Description:
RF ANT 2.4GHZ YAGI RP-BNC 240"
User Guide
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz
Ingress Protection -
Termination RP-BNC
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) -
Product Status Active
Series -
Frequency (Center/Band) 2.4GHz
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain 13.9dB
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)