Home / RF Antennas / PEL90201-10UFL
minImg
PEL90201-10UFL
TE Connectivity Laird
Product No:
PEL90201-10UFL
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 915MHZ PANEL U.FL SMD
User Guide
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.373" (9.48mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 1.4
Antenna Type Panel
Series -
Frequency (Center/Band) 915MHz
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain 2dBic
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)