Home / RF Antennas / PEL90206-20RAMP
minImg
PEL90206-20RAMP
TE Connectivity Laird
Product No:
PEL90206-20RAMP
Description:
ANTENNA PANEL LHCP 20CM
User Guide
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz
Ingress Protection -
Termination MMCX
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 0.469" (11.90mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 1.3
Antenna Type Panel
Series -
Frequency (Center/Band) 915MHz
Power - Max 10 W
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features Cable - 200mm
Package Bulk
Gain 6dBic
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)