Home / RF Antennas / PEL90206-MX1
minImg
PEL90206-MX1
TE Connectivity Laird
Product No:
PEL90206-MX1
Description:
RF ANT 915MHZ PANEL SMA FEM CHAS
User Guide
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz
Ingress Protection -
Termination SMA Female
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 0.276" (7.00mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 1.5
Antenna Type Panel
Series -
Frequency (Center/Band) 915MHz
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain 6dBic
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)