PICOIMX6S10R512SDBW
TechNexion
Product No:
PICOIMX6S10R512SDBW
Description:
SBC 1.0GHZ 1CORE 512MB/512MB RAM
User Guide
Core Processor ARM® Cortex®-A9, i.MX6Solo
Expansion Site/Bus PCIe
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Speed 1.0GHz
USB USB OTG 2.0
Size / Dimension 1.375" x 1.625" (36.00mm x 40.00mm)