PLC1429N
TE Connectivity Laird
Product No:
PLC1429N
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 146MHZ YAGI N CONN 152"
User Guide
Frequency Range 142MHz ~ 150MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination N Type
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 152.008" (386.10cm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR -
Antenna Type Yagi, 9-Element
Series PLC
Frequency (Center/Band) 146MHz
Power - Max 400 W
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain 11.1dBd
Frequency Group VHF (f < 300MHz)