PLC1506N
TE Connectivity Laird
Product No:
PLC1506N
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 154MHZ YAGI N FEM BRK 66"
User Guide
Frequency Range 150MHz ~ 158MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination N Type Female
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 65.984" (167.60cm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR -
Antenna Type Yagi, 6-Element
Series PLC
Frequency (Center/Band) 154MHz
Power - Max 400 W
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain 7.1dBi
Frequency Group VHF (f < 300MHz)