PLC1509N
TE Connectivity Laird
Product No:
PLC1509N
Description:
RF ANT 154MHZ YAGI N FEM 144"
User Guide
Frequency Range 150MHz ~ 158MHz
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 144.008" (365.78cm)
VSWR -
Antenna Type Yagi, 9-Element
Series PLC
Frequency (Center/Band) 154MHz
Power - Max 400 W
Package Bulk
Gain 11.1dBi
Frequency Group VHF (f < 300MHz)