PLC1589N
TE Connectivity Laird
Product No:
PLC1589N
Description:
RF ANT 162MHZ YAGI N FEM 137'
User Guide
Frequency Range 158MHz ~ 166MHz
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 136.614" (347.00cm)
VSWR -
Antenna Type Yagi, 9-Element
Series PLC
Frequency (Center/Band) 162MHz
Power - Max 400 W
Package Bulk
Gain 11.1dBi
Frequency Group VHF (f < 300MHz)