PLC1666N
TE Connectivity Laird
Product No:
PLC1666N
Description:
RF ANT 170MHZ YAGI N FEM BRK 64"
User Guide
Frequency Range 166MHz ~ 174MHz
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 64.016" (162.60cm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR -
Antenna Type Yagi, 6-Element
Series PLC
Frequency (Center/Band) 170MHz
Power - Max 400 W
Package Bulk
Gain 7.1dBi
Frequency Group VHF (f < 300MHz)