PRD-11DY0-125
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Product No:
PRD-11DY0-125
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 125V
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 45°C
Contact Rating (Current) 25 A
Termination Style Screw Terminal
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Last Time Buy
Contact Form DPDT (2 Form C)
Operate Time 40 ms
Coil Voltage 125VAC