Home / RF Antennas / PRL90209-FNF
minImg
PRL90209-FNF
TE Connectivity Laird
Product No:
PRL90209-FNF
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
MOTOROLA DUAL POL PANEL AN440
User Guide
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz
Applications General Purpose
Number of Bands 1
Ingress Protection IP67
Termination N Type Female
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 1.319" (33.50mm)
Product Status Active
RF Family/Standard -
VSWR 1.4
Antenna Type Panel
Series -
Frequency (Center/Band) 915MHz
Power - Max 10 W
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain 9dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)