PTN0.38PP500
Techflex
Product No:
PTN0.38PP500
Description:
EXPAND SLEEVING 3/8"X500' PURP
User Guide
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Purple
Length 500' (152.40m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.375" (9.53mm)
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)
Diameter - Inside, Expanded 0.500" (12.70mm)