PTN0.75WH250
Techflex
Product No:
PTN0.75WH250
Description:
EXPAND SLEEVING 3/4" X 250' WHT
User Guide
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color White
Type Sleeve
Length 250' (76.20m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.750" (19.05mm)
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)
Diameter - Inside, Expanded 1.250" (31.75mm)