PTN1.25NY250
Techflex
Product No:
PTN1.25NY250
Description:
SLEEVING 1-1/4" X 250' YLW/NEON
User Guide
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Yellow, Neon
Type Sleeve
Length 250' (76.20m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 1.250" (31.75mm)
Mfr Techflex
Environment Protection -
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)
Diameter - Inside, Expanded 1.750" (44.45mm)