W11F1C-P05MJG0-6000
ODU
Product No:
W11F1C-P05MJG0-6000
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, R/A, SZ 1, S
User Guide
Cable Opening 0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 450V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C