W11L0C-P06MFD0-4200
ODU
Product No:
W11L0C-P06MFD0-4200
Description:
ODU MINI-SNAP SERIES L RIGHT-ANG
User Guide
Cable Opening 0.118" ~ 0.165" (3.00mm ~ 4.20mm)
Backshell Material, Plating Copper Alloy, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 6A
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Material Copper Alloy
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C