W12K0C-P10MJH0-9000
ODU
Product No:
W12K0C-P10MJH0-9000
Description:
ODU MINI-SNAP RT.ANGLE PLUG, STY
User Guide
Cable Opening 0.335" ~ 0.354" (8.50mm ~ 9.00mm)
Voltage Rating 300V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 10A
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C