W1A2YA220KAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
W1A2YA220KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
0405 (1012 Metric)
Description:
CAP ARRAY 22PF 16V NP0 0504
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Number of Capacitors 2
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Ratings -
Series IPC
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22pF