W1A2YA270KAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
W1A2YA270KAT2A
Description:
CAP ARRAY 27PF 16V NP0 0504
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Number of Capacitors 2
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 27pF