W1A2YC102KAT4A
KYOCERA AVX
Product No:
W1A2YC102KAT4A
Description:
CAP ARRAY 1000PF 16V X7R 0504
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Number of Capacitors 2
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000pF