W20LCC-P04LFG0-520S
ODU
Product No:
W20LCC-P04LFG0-520S
Description:
ODU MINI-SNAP RT. ANGLE PLUG, ST
User Guide
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 300V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C