W21F1C-P06MFG0-550S
ODU
Product No:
W21F1C-P06MFG0-550S
Description:
ODU MINI-SNAP RT.ANGLE PLUG, STY
User Guide
Cable Opening 0.197" ~ 0.217" (5.00mm ~ 5.50mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 333V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C