W21F1C-P08MFG0-500S
ODU
Product No:
W21F1C-P08MFG0-500S
Description:
ODU MINI-SNAP RT.ANGLE PLUG, STY
User Guide
Cable Opening 0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 300V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C