W23L0C-P08MPN0-720S
ODU
Product No:
W23L0C-P08MPN0-720S
Description:
CIRCULAR CONNECTOR
User Guide
Cable Opening 0.236" ~ 0.283" (6.00mm ~ 7.20mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material -
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 12A
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Material -
Features -
Primary Material Metal
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C