W2A25C104K4Z2A
KYOCERA AVX
Product No:
W2A25C104K4Z2A
Description:
CAP ARRAY
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.94mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 2
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0508 (1220 Metric)
Ratings AEC-Q200
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1µF