W2A45C102MAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
W2A45C102MAT2A
Description:
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0508
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 4
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000pF