W2F15C2238AT1F
KYOCERA AVX
Product No:
W2F15C2238AT1F
Description:
CAP FEEDTHRU 0.022UF 50V 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm
Tolerance -20%, +50%
Thread Size -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.045" (1.14mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.022 µF
Package Tape & Reel (TR)
Current 300 mA