W2F43A1018AT1F
KYOCERA AVX
Product No:
W2F43A1018AT1F
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP FEEDTHRU 100PF 25V NP0 0805
User Guide
Dielectric Material -
Height - Seated (Max) 0.045" (1.14mm)
Tolerance -20%, +50%
Voltage - Rated 25 V
Number of Capacitors 4
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
Series W2F4
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100pF