W2H11A4718AT1F
KYOCERA AVX
Product No:
W2H11A4718AT1F
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP FEEDTHRU 470PF 100V 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm
Tolerance -20%, +50%
Thread Size -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.045" (1.14mm)
Product Status Active
Ratings -
Series W2H
Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 pF
Package Tape & Reel (TR)
Current 500 mA