Home / RF Antennas / W2P15X7W04-U100D3B0A
minImg
W2P15X7W04-U100D3B0A
Ethertronics/AVX
Product No:
W2P15X7W04-U100D3B0A
Manufacturer:
Ethertronics/AVX
Description:
ANT ASSY, WLAN2 04 100 D0230
User Guide
Frequency Range 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
Applications Wi-Fi
Number of Bands 2
Ingress Protection -
Termination U.FL
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.016" (0.40mm)
Product Status Active
RF Family/Standard WiFi
VSWR -
Antenna Type PCB Trace
Series -
Frequency (Center/Band) 5.5GHz, 6.525GHz
Mfr Ethertronics/AVX
Return Loss -9dB, -7.3dB
Features Cable - 100mm
Package Bulk
Gain 4.3dBi, 3.9dBi
Frequency Group SHF (f > 4GHz)