W3A45C333KAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
W3A45C333KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
0612 (1632 Metric)
Description:
CAP ARRAY 0.033UF 50V X7R 0612
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 4
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Ratings -
Series IPC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.033µF