W3F15C1028AT1F
KYOCERA AVX
Product No:
W3F15C1028AT1F
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 50V 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm
Tolerance -20%, +50%
Thread Size -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max) 0.050" (1.27mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF
Package Tape & Reel (TR)
Current 300 mA