Home / RF Antennas / W3P35X8F04-U100D3B0T
minImg
W3P35X8F04-U100D3B0T
KYOCERA AVX
Product No:
W3P35X8F04-U100D3B0T
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
ANTENNA ASSY, WLAN 04 100 F
User Guide
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.48GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
Applications Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™
Number of Bands 3
Ingress Protection -
Termination U.FL
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.016" (0.40mm)
Product Status Active
RF Family/Standard 802.15.4, Bluetooth, WiFi
VSWR -
Antenna Type PCB Trace
Series W
Frequency (Center/Band) 2.44GHz, 5.5GHz, 6.525GHz
Mfr KYOCERA AVX
Return Loss -15dB, -10dB, -6dB
Features Cable - 100mm
Package Box
Gain 2.3dBi, 5dBi, 2.5dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)