W4L14Z224MAT1S
KYOCERA AVX
Product No:
W4L14Z224MAT1S
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.22UF 4V X7S 0306
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X7S
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.032" L x 0.063" W (0.81mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series IDC, W
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.22 µF