W77IC32A25PL
Nuvoton Technology Corporation
Product No:
W77IC32A25PL
Description:
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 25MHz
Program Memory Type ROMless
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 36
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Series W77
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
Connectivity EBI/EMI, Serial Port
Program Memory Size -
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.7V ~ 5.5V