W78L051C24PL
Nuvoton Technology Corporation
Product No:
W78L051C24PL
Description:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44PLCC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Speed 24MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 36
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Series W78
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
Connectivity EBI/EMI, UART/USART
Program Memory Size 4KB (4K x 8)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.4V ~ 5.5V