Home / RF Antennas / WBP3015W08-H100D3B0A
minImg
WBP3015W08-H100D3B0A
KYOCERA AVX
Product No:
WBP3015W08-H100D3B0A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
ANTENNA ASSY, WIFI RIGHT, 100, D
User Guide
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.48GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz
Applications Wi-Fi
Number of Bands 2
Ingress Protection -
Termination MHF4
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.031" (0.80mm)
Product Status Active
RF Family/Standard WiFi
VSWR -
Antenna Type PCB Trace
Series -
Frequency (Center/Band) 2.44GHz, 5.5GHz
Mfr KYOCERA AVX
Return Loss -8.4dB, 8.7dB
Features Cable - 100mm
Package Box
Gain 3dBi, 6.7dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)