Home / Crystals / WC26SMFD-32.768KHZ-T
minImg
WC26SMFD-32.768KHZ-T
MMD
Product No:
WC26SMFD-32.768KHZ-T
Manufacturer:
MMD
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12.5pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.136" L x 0.108" W (3.45mm x 2.75mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
Ratings -
Series WC26SM
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr MMD
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz